XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.2020 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 17:15.

2. W wakacje kancelaria parafialna jest czynna tylko w godzinach popołudniowych.

3. Z okazji setnej rocznicy Cudu nad Wisłą chcemy podziękować Panu Bogu za to wielkie, maryjne zwycięstwo oraz modlić się za naszą Ojczyznę. Codziennie aż do 14 sierpnia po Mszy św. wieczornej odmawiamy różaniec przed wystawionym Najśw. Sakramentem.

4. Jak zapowiedział biskup Kamiński w liście, w ramach obchodów stulecia bitwy warszawskiej w każdej parafii diecezji odbędzie się całonocna adoracja z 14 na 15 sierpnia. Zapraszamy od 18.30 do 6.30.

5. Nabożeństwo fatimskie odprawimy w czwartek, 13. sierpnia, po wieczornej Mszy św.

6. Parafia MB Częstochowskiej zaprasza na Mszę św. w int. poległych w Bitwie Warszawskiej oraz koncert dziękczynny W duchu niepodległej w najbliższy czwartek, 13. sierpnia, Msza św. o godz. 18:00 a po niej o godz. 19:00 – koncert. Więcej informacji na stronie internetowej parafii MB Częstochowskiej.

7. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny i Matki Boskiej Zwycięskiej, patronki naszej diecezji. Msze św. wg porządku niedzielnego. O godz. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne z okazji 100. rocznicy Cudu nad Wisłą. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie ziół, zachęcamy do przyniesienia polnych bukietów.

8. Uroczysta Msza św. na polach Ossowa pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego zostanie odprawiona 15. sierpnia o godz. 9:30. Od godz. 12:00 – piknik wojskowy. Pozostały plan obchodów na planie w gablotach i na stronie internetowej parafii.