XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.06.2019 r.

1. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej. Przez całą oktawę Bożego Ciała nabożeństwo połączone jest z uroczystą procesją.

2. Nauczyciele ze SP nr 4 zbierają podpisy przy wyjściu z Kościoła. Wsparcie projektów pomoże pozyskać środki z budżetu partycypacyjnego na modernizację szkoły i otoczenia tak, aby dzieci miały lepsze warunki nauki i mniej czasu spędzały przy telefonach. Zachęcamy do wsparcia szkoły!

3. Jutro obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. wg porządku dnia powszedniego.

4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, z tej okazji po Mszy Św. wieczornej będzie poświęcenie wianków.

5. W piątek przypada uroczystość NSPJ. Na koniec wieczornego nabożeństwa czerwcowego będzie można uczynić akt osobistego poświęcenia się NSPJ. Przygotowaniem to tego aktu będą kazania na mszy wieczornej trwające 3 dni przed uroczystością.

- Jednocześnie zachęcamy do poświęcenia swoich rodzin NSPJ według specjalnego rytuału, na który będzie można się zapisać i nabyć. Wszelkie informacje u ks. Piotra.

6. W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze tego dnia wg porządku dnia powszedniego jednakże zachęcamy, by w miarę możliwości uczestniczyć  we Mszy św. o godz. 18:00 w intencji ks. Piotra oraz w intencji p. Piotra, naszego organisty. 

7. Przypominamy, aby do miejsca sakralnego, jakim jest Kościół, zakładać strój odświętny i godny.

8. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ulotkę, która może pomóc w przeżywaniu Mszy Świętej.