XI NIEDZIELA ZWYKŁA

13.06.2021 r.

1. Zapraszamy na procesję fatimską z różańcem na godzinę 17:15. Po niej litania do NSPJ. Odmówimy także akt zawierzenia parafii Najśw. Sercu Jezusa w łączności z bp. Romualdem Kamińskim.

2. Dziś kazania na każdej Mszy Świętej głosi ks. Andrzej Jakubaszek, proboszcz i budowniczy kościoła p.w. Św. Rity w Warszawie.

3. Adoracja w naszym kościele codziennie w godz. 8:00-9:00 i 17:00-18:00.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian młodych, dorosłych i starszych na katechezę, która odbędzie się w najbliższą środę 16 czerwca o godz. 19:00 w kościele. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Parafialny Zespół Caritas przypomina, że dzieci w wieku do 16 lat mogą otrzymać dofinansowanie na wyjazdy kolonijne i turnusy rehabilitacyjne. Wnioski można otrzymać w biurze Caritas, a złożyć je należy najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem osobiście w naszym Caritasie.

6. Dziś po Mszy na godzinę 11:30 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie na portret Świętego Józefa. Zapraszamy wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie.

7. Za tydzień w niedzielę 20 czerwca, po Mszach Świętych od 7.00 do 13.00 przed kościołem odbędzie się kawiarenka przygotowana przez Młodzieżowy Wolontariat Caritas, a w niej ciasta, wata cukrowa, popcorn, kawa, herbata. Zebrane podczas kawiarenki pieniądze zostaną przeznaczone na działalność wolontariatu młodzieżowego. Będzie można się także zaopatrzyć w miód z tegorocznych zbiorów, serdecznie zapraszamy.

8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich potrzebujących po odbiór żywności w najbliższy piątek 18 czerwca na Mszę o godzinie 18:00 i następnie spotkanie w kaplicy. Zapraszamy zarówno osoby objęte programem unijnym, jak i innych potrzebujących.

9. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania w dniach 16, 17 i 18 czerwca (od środy do piątku) będą mieli swoje rekolekcje ewangelizacyjne. Spotkania odbywać się będą po Mszach świętych wieczornych o godzinie 19:15. Obecność obowiązkowa.

10. Lektorzy i ministranci zapraszają na kolejny mecz służba liturgiczna kontra parafianie. Odbędzie się on w sobotę, 19 września o godz. 11:30 na boisku przy SP nr 5. Chętni do zagrania w drużynie mogą nadal zapisać się w zakrystii. Pozostałych parafian serdecznie zapraszamy do kibicowania.

11. Spotkanie przed wyjazdem na kolonie parafialne dla dzieci i rodziców odbędzie się dziś, wyjątkowo po Mszy św. o g. 18:00.

12. Zakończenie roku duszpasterskiego w parafii odbędzie się w sobotę 19 czerwca. Z tej okazji zapraszamy bielanki i ministrantów na Mszę Świętą o godz. 18:00, później na spotkanie z wręczeniem nagród i dyskotekę. Prosimy też parafian mieszkających w sąsiedztwie kościoła o wyrozumiałość względem głośnej muzyki.