UROCZYTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,

KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11.2020 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz. 13:00 odmówimy wspólnie litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz poświęcenie o Jezu najsłodszy, Odkupicielu. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. O godz. 17:15 Różaniec Święty a po nim wyczytywanie intencji do Miłosierdzia Bożego.

3. Za tydzień rozpoczyna się Adwent. Roraty od pon. do sob. o godz. 6:30.

4. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od poniedziałku do soboty od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.00.

5. W najbliższy piątek po Mszy św. o g. 18:00 rozpoczniemy 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wynagradzającej za grzechy oraz w intencji o Boże błogosławieństwo dla Polski, naszej ojczyzny, a szczególnie rodzin naszej parafii. Pod chórem leżą kartki, na których można zapisać się na adorację w konkretnych godzinach.

6. Wszystkich mężczyzn zapraszamy na męską modlitwę różańcową za nasze rodziny i ojczyznę w najbliższą sobotę o godz. 19:00 w kościele. W ramach spotkania konferencja na temat autorytetu mężczyzny.

7. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za wszystkie paczki z żywnością oraz prezenty dla dzieci. Akcja trwa nadal – zachęcamy do pomocy osobom potrzebującym. Informacje o wszystkich bieżących akcjach Caritas znajdziemy na ulotkach pod chórem.

8. Od dnia dzisiejszego u wolontariuszy Caritas można nabyć świece w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Zebrane ofiary przeznaczone są na działalność diecezjalnego oraz naszego parafialnego Caritas. W tygodniu świece dostępne są w sklepiku parafialnym. Bóg zapłać za wszelki dar serca.

9. Rolnikom przypominamy o obowiązkowym spisie rolnym.