I NIEDZIELA ADWENTU

28.11.2021 r.

1. Dziś w Kościele rozpoczynamy w Kościele okres Adwentu. W dni powszednie o godzinie 6:30 będą sprawowane Msze święte roratnie, ku czci Matki Bożej, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci wraz z tradycyjnymi lampionami.

2. Dzisiaj o 17:15 modlitwa różańcowa, jutro natomiast przypada I rocznica śmierci ks. prałata Józefa Kamińskiego, Msza święta sprawowana w jego intencji będzie o godzinie 7:30.

3. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msze święte o godzinie 7:00, 7:30, 16:00 i 18:00. Od 9:00 odwiedzimy chorych.

4. W I sobotę miesiąca zapraszamy na modlitwę różańcową na godzinę 8: 00. Tego dnia ks. Michał zaprasza na zbiórkę wszystkich ministrantów i lektorów na godzinę 17:00. O godzinie 18:00 będzie sprawowana uroczysta Msza święta w intencji ministrantów, bielanek oraz ich rodzin. Zapraszamy całą służbę liturgiczną.

5. Dziś spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 19:00 w kaplicy.

6. Od dzisiaj u naszych wolontariuszy oraz w sklepiku można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Od wielu lat świeca Caritas jest symbolem jednoczącym ludzi i towarzyszącym każdej rodzinie w przeżywaniu Narodzenia Pańskiego. Dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc osobom potrzebującym.

7. Parafialny Zespół Caritas zachęca do wzięcia udziału w akcji Podaruj dziecku uśmiech. Na tablicach pod chórem znajdują się kartki z imionami dzieci. Można zabrać do domu kartkę z wybranym imieniem dziecka, przygotować drobny upominek i zapakowany przynieść do kancelarii lub zakrystii do 12 grudnia. Kartkę z imieniem i numerem należy nakleić na opakowanie.

8. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary zasilą fundusz ministrancki.

9. Wspólnota Miłosierdzia Bożego w naszej parafii podjęła akcję modlitewną w intencji kapłanów odwiedzających rodziny z wizytą duszpasterską, a także w intencji naszych parafian o łaskę wiary i miłości. Codziennie w kościele będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego przed wieczorną Mszą świętą o godzinie 17:40.

10. Dnia 3 grudnia w naszej parafii będzie miała miejsce całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W kruchcie kościoła wyłożone są kartki na których możemy wpisać się, aby potwierdzić naszą obecność. Możemy również zapisać się poprzez stronę naszej parafii

11. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska. Osoby pragnące przyjąć księdza prosimy o odpowiednie przygotowanie mieszkań i domów; przypominamy, że przyjęcie księdza w domu jest całkowicie dobrowolne – pragniemy jako duszpasterze pomodlić się wspólnie z Wami oraz poświęcić wasze domy. W najbliższym czasie będziemy chcieli odwiedzić mieszkańców następujących ulic:

29 listopada w poniedziałek od 16.00 ul. Fieldorfa 9;

30 listopada we wtorek od 16.00 ul. Fieldorfa 9A;

1 grudnia w środę od 16.00 ul. Fieldorfa 9B i 14;

2 grudnia w czwartek od 16.00 ul. Fieldorfa 16 i 18;

4 grudnia w sobotę od 15.00 Wiejska 1 i 1A oraz domy prywatne;

6 grudnia w poniedziałek od 16.00 ul. Wiejska 5 i 9;