XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.09.2021 r.

1. Dziś zapraszamy na modlitwę różańcową o godzinie 17:15.

2. Dziś kazania w naszej parafii głosi ks. Marek Lemiech, proboszcz budującej się parafii Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim.

3. Dnia 16 września w czwartek na godzinę 19:00 zapraszamy rodziców dzieci klas III, które w tym roku będą przygotowywać się do I komunii świętej w naszej parafii.

4. Parafia poszukuje nauczyciela religii do prywatnej szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje u Księdza Proboszcza.

5. Jutro 13 września w poniedziałek o godzinie 17:15 zapraszamy na modlitwę różańcową wraz z procesją fatimską.

6. Pierwsze po wakacjach spotkanie Wolontariatu Młodzieżowego Caritas odbędzie się w najbliższy poniedziałek 13 września o godzinie 19:00 w salce przy kancelarii. Zapraszamy wszystkich wolontariuszy oraz młodzież od klasy 8, która pragnie zaangażować się w dobroczynne akcje naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii odbędzie się Niedziela Chleba. Ze względu na pandemię chleb zostanie zapakowany w piekarni. Wszystkie ofiary złożone podczas akcji zostaną przekazane na pomoc rodzinie w Syrii, którą opiekuje się nasz Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji Rodzina Rodzinie.

8. Po przerwie spowodowanej pandemią wznawia działalność chór parafialny. Próby odbywać się będą w czwartki o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy chórzystów, którzy są tak mocno zaangażowani od 35 lat istnienia chóru oraz nowych chętnych, którzy chcieliby chwalić Boga swoim głosem.

9. Uczniów klas 8, którzy chcą się przygotowywać w tym roku do Sakramentu Bierzmowania prosimy o zabranie deklaracji zgłoszeniowych, które są wyłożone na stolikach pod chórem. Wypełnione deklaracje składamy w zakrystii.

10. W dniu dzisiejszym o godz. 19:00 w parafii św. Ojca Pio w Zagościńcu odbędzie się wydarzenie muzyczno-ewangelizacyjne pod tytułem „W IMIĘ OJCA”. Swoim świadectwem wiary oraz swoimi piosenkami podzieli się półfinalista programu Must Be The Music – Wojtek Rakoczy. Wśród zaproszonych gości znajdą się również: podróżnik Maciek Kozłowski, który opowie o Bożej obecności w swoim życiu oraz Marta Dowalla. Całość zakończy się wspólnym uwielbieniem Boga pieśniami śpiewanymi przez wołomińską młodzieżową scholę.

11. W najbliższą niedzielę 19 września pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” odbędzie się XVI Narodowy Marsz Życia i Rodziny w Warszawie, który wyruszy o 11.30 z Placu Zamkowego a zakończy się Mszą świętą o godzinie 13.00 przed kościołem Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.