Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XI Niedziela zwykła
16 czerwca 2024

1. Dziś zapraszamy wszystkich parafian na szczególne wydarzenie jakim jest 50-lecie kapłaństwa naszego Księdza Prałata Seniora Zygmunta. Uroczysta Msza święta z jubileuszowym kazaniem będzie odprawiona o godzinie 13.00. Po niej rozpoczniemy na tyłach kościoła parafialne świętowanie przy grillu oraz muzyce. W programie również przedstawienie pt. „Niespotykanie spokojna parafia” autorstwa p. Klary Makarczyk. Nasz Prałat Senior zaprasza serdecznie wszystkich parafian.

2. Dziś po wszystkich Mszach świętych poświęcenie pojazdów; dziś również zbiórka do puszek na par. św. Augustyna w Sierra Leone.

3. Niedzielna Adoracja Najświętszego Sakramentu jest przesunięta na przyszłą niedzielę. W piątek natomiast o godzinie 17.15 kolejny dzień 9-letniej Nowenny na jubileusz 2000 lat odkupienia człowieka.

4. W tym tygodniu nie ma już spotkań ministrantów i bielanek

5. W najbliższy piątek o godzinie 8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli dyrekcje szkół na Mszę świętą kończącą Rok Szkolny 2023/2024.

6. Jutro o 19.00 spotkanie kończące rok duszpasterski Wolontariatu Młodzieżowego Caritas.

7. W piątek ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie oazy Ruchu Światło-Życie. Uczestniczymy w Mszy św. o 18.00, a po nabożeństwie czerwcowym przechodzimy do salki.

8. Ministrancka wycieczka rowerowa już w najbliższą sobotę, tj. 22 czerwca. Spotykamy się z tyłu kościoła o godz. 9.30. Przynosimy ze sobą zgodę rodzicielską i małą butelkę wody.

9. Msza święta w intencji pielgrzymów gietrzwałdzkich i w ich intencjach będzie odprawiona w najbliższy piątek o godzinie 18.00.

10. W sobotę wypada 22 dzień miesiąca, o godzinie 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o 18.00 Msza święta w intencjach zbiorowych. Karteczki z intencjami możemy przynosić do zakrystii od 17.00.

11. Dziś ogólnopolski Marsz „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny!” Początek o 11.30 w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży.

12. W przyszła niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Romana Kota, diecezjalnego moderatora Kół Żywego Różańca, który wygłosi kazania i będzie kwestował na rzecz budowy kościoła Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie.