Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
28 maja 2023

1. Zapraszamy od 1 czerwca na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach o 18:00, w niedzielę o godzinie 17.15. W nabożeństwach można również uczestniczyć przy kapliczce na ul. Granicznej o godzinie 19.00. Przypominamy, że 31 maja o 19:00 przy kapliczce będzie sprawowana Msza święta. Jednocześnie przypominamy, że kończy się dziś czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej do której wzywają nas przykazania kościelne pod karą grzechu ciężkiego.

2. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msze święte o 7:00, 8:00, 16:00 i 18:00. Rano odwiedzimy chorych w ich domach; w I sobotę modlitwa różańcowa o godzinie 8:00.

3. Parafialny Zespół Caritas przypomina, że wnioski na dofinansowanie zorganizowanych wyjazdów na wakacje można składać w biurze Caritas w piątki między 15:30 a 17:00 lub bezpośrednio u Ks. Macieja. Wniosek należy złożyć na miesiąc przed wyjazdem.

4. Osoby pragnące otrzymać żywność w ramach programu unijnego FEAD mogą już pobierać skierowania z Opieki Społecznej. Odebrane skierowanie należy bezzwłocznie złożyć w biurze Caritas w godzinach pracy.

5. Dziś po Mszach porannych (7:00, 8:30, 10:00 11:30 oraz 13:00) nasi wolontariusze przed kościołem organizują kawiarenkę oraz kiermasz miodów. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na wyjazdy wakacyjne dzieci i młodzieży.

6. Zapraszamy wszystkie dzieci w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godzinie 11:30. Po Eucharystii na dzieci czekać będą Wolontariusze Caritas z garścią niespodzianek z okazji Dnia Dziecka. Prosimy rodziców o zarezerwowanie tego dnia trochę więcej czasu po Mszy Świętej.

7. Dnia 3 czerwca w sobotę krótka zbiórka dla ministrantów i lektorów ok. godz. 16:45. Chętnych ministrantów i bielanki zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.00. W trakcie tej Mszy świętej będziemy również modlić się w intencji młodzieży, która z naszej parafii oraz parafii św. Jana Kantego z Legionowa udaje się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Zapraszamy również rodziców młodzieży.

8. Dziś swoją 31 rocznicę święceń kapłańskich przeżywa Ksiądz Proboszcz, zaś 2 czerwca 5 rocznice święceń kapłańskich będzie przeżywał ks. Michał. Naszym kapłanom życzymy obfitości bożych łask.

9. Dziś po Mszy świętej o godzinie 18:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa dla osób, które nie będą w kinie na filmie.

10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji w terminie od 18 do 25 października 2023 roku. Koszt wyjazdu to 4790 PLN + 170 EUR. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy w zakrystii. Na wpłatę zaliczki w wysokości 1500 PLN mamy czas do końca maja.

11. Dnia 3 czerwca będzie pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolski Zjazd Kół Żywego Różańca. Zapisy w sklepiku, koszt 70 zł, wyjazd o 5:00.