Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
16 lipca 2023

1. Dziś ze względu na dzień Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel będzie możliwość przyjęcia szkaplerza świętego na zakończenie Mszy świętej wieczornej, tj. ok. godz. 18.40. Osoby, które nie posiadają szkaplerza, mogą go zakupić w naszym parafialnym sklepiku. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z warunkami jego przyjęcia.

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00.

3. W minionym tygodniu zakończyły się parafialne kolonie letnie w Bęsi. Mamy nadzieję, że dla naszej młodzieży i dzieci był to czas, z którego wyniosą wiele pięknych wspomnień. Serdecznie dziękujemy kadrze kolonijnej oraz jej pomocnikom za organizację i posługę podczas wyjazdu. Wszystkich uczestników tegorocznych kolonii zapraszamy w sobotę 9 września na Mszę świętą o godz. 18.00 i dyskotekę, podczas której będziemy mogli dzielić się wspomnieniami z wakacji.

4. W niedzielę 30 lipca nasza parafia będzie gościć na śniadaniu pielgrzymów podążających z sanktuarium św. Faustyny w Warszawie do domu św. Faustyny w Ostrówku. Serdecznie prosimy o wsparcie w organizowanym poczęstunku i upieczenie ciast (bez kremów) dla utrudzonych pielgrzymów. Ciasta prosimy dostarczyć w sobotę 29 lipca do zakrystii. Z góry składamy podziękowanie za szczodre i otwarte serca. Zachęcamy również do wzięcia udziału w tej pielgrzymce: można do niej dołączyć z naszej parafii. Informacje na plakatach w gablocie i na stronie internetowej.

5. W sobotę 22. dzień miesiąca. O godz. 17.30 nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia; o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa. Kartki z intencjami możemy przynosić do kościoła od godz. 17.00.

6. W poniedziałek 24 lipca po wieczornej Mszy świętej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej w salce nad zakrystią.

7. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest pod poniedziałku do piątku tylko w godzinach od 16.00 do 17.30.