Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
27 sierpnia 2023

1. Zapraszamy dziś na Dożynki diecezjalne, które odbędą się w parafii św. Stanisława w Postoliskach; Msza święta będzie o 12.00.

2. We wrześniu zapraszamy na cykl katechez dla dorosłych, które odbywać się będą w każdą niedzielę w naszym kościele po wieczornej Mszy świętej, ok. godz. 19.00. Spotkania będą oprawione prezentacją multimedialną; będzie też możliwość zadawania pytań. Pierwsza katecheza „Teologia liturgii” już za tydzień, tj. 3 września. Więcej szczegółów wkrótce.

3. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca: Msze święte o 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź od 6.30 rano i podczas Mszy świętych. Zapraszamy do przeżycia spowiedzi dzieci i młodzież – będzie to dobry czas na spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Chorych będziemy odwiedzać w ich domach od godziny 9.00. W najbliższy piątek spotkanie oazy Ruchu Światło-Życie nie odbędzie się. Pierwsze spotkanie po wakacjach odbędzie się tydzień później, tj. w piątek 8 września.

4. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca, nabożeństwo pierwszosobotnie wraz z różańcem wynagradzającym po Mszy świętej o godzinie 7.30. Msza święta o 18.00 sprawowana jest w intencji ministrantów i bielanek, jednak ze względu na czas wakacyjny, rozpoczęcie roku duszpasterskiego odbędzie się tydzień później, tj. w sobotę 9 września. Tego dnia ministranci będą mieli zbiórkę o godz. 17.00, a po uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 rozpoczniemy zabawę dyskotekową, na którą zapraszamy szczególnie uczestników tegorocznych kolonii parafialnych.

5. W niedzielę 10 września odbędzie się pielgrzymka na odpust do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto. Wyjazd o godzinie 8.00, koszt to 30 złotych. Zapisy w sklepiku parafialnym lub telefonicznie.

6. Parafialny Zespół Caritas informuje, że ze względu na dużą pomoc państwową przeznaczoną dla dzieci w tym roku nie organizuje zbiórki i wydawania przyborów szkolnych. Wszystkich podopiecznym przypominamy o programie Dobry Start, który pozwoli na pokrycie kosztów przyborów szkolnych. W bardzo trudnych sytuacjach rodziny prosimy o zgłaszanie się do Biura, które będzie czynne już 1 września w godzinach od 15.30 do 17.00.