Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
03 września 2023

1. Dziś wypada I niedziela miesiąca. Zapraszamy na godzinę 16.30 na spotkanie Kół Żywego Różańca. Po Mszach zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Za tydzień taca na seminarium.

2. „Ziarenka”, które są rozdawane przez ministrantów po Mszy świętej o godzinie 11.30 są obowiązkowe dla wszystkich dzieci, które będą w tym roku przygotowywać się do I komunii świętej. Za tydzień będzie można pobrać w kościele karty zgłoszeniowe do I komunii świętej w naszej parafii. Wypełnione karty trzeba będzie złożyć na spotkaniu dla rodziców, które odbędzie się w pierwszą niedzielę października.

3. We wrześniu zapraszamy na cykl katechez dla dorosłych, które odbywać się będą w każdą niedzielę w naszym kościele po wieczornej Mszy świętej, ok. godz. 19.00. Dziś pierwsza katecheza: „Teologia liturgii”. Poznamy znaczenie Eucharystii, odkryjemy symbolikę znaków liturgicznych, spróbujemy też wyjaśnić sobie, czym jest przeistoczenie. Z kolei za tydzień katecheza pt. „O aborcji na spokojnie”.

4. Dziś swoje spotkanie powakacyjne mają kandydaci do Sakramentu Bierzmowania. Odbędzie się ono w kaplicy po Mszy świętej o godzinie 18.00. Młodzież klas VIII i starsza, która pragnie w tym roku rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania swoje spotkanie będzie miała 24 września o 19.00.

5. Zapraszamy jutro, szczególne dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz dyrekcje szkół oraz pedagogów i pracowników szkół, na godzinę 8.00 na Mszę świętą rozpoczynającą nowy Rok Szkolny i Katechetyczny.

6. Także jutro I poniedziałek miesiąca – Msza święta o godzinie 18.00 za zmarłych; karteczki z intencjami możemy przynosić od 17.30.

7. Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie oazy Ruchu Światło-Życie w piątek 8 września. Zaczynamy Mszą świętą o 18.00, podczas której posługiwać będzie młodzież oazowa. Następnie spotkanie o godz. 19.00. Z radością powitamy także nowe osoby, na które będziemy czekać po Mszy z tyłu kościoła.

8. W środę nie odbędzie się spotkanie bielanek. Również ministranci nie będą mieli zbiórki w czwartek.

9. Rozpoczęcie roku duszpasterskiego w najbliższą sobotę, tj. 9 września. Tego dnia wszyscy kandydaci, ministranci i lektorzy będą mieli zbiórkę o godz. 17.00, a po uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 rozpoczniemy zabawę dyskotekową, na którą zapraszamy członków grup parafialnych: ministrantów, bielanki, dzieci ze scholi, młodzież oazową i wolontariuszy Caritas. Szczególnie mile widziani będą też uczestnicy tegorocznych kolonii parafialnych. Osoby niepełnoletnie prosimy o zgody od rodziców. Osoby poniżej klasy VII SP mogą bawić się maksymalnie do godz. 22.00.

10. W najbliższy czwartek swoje pierwsze powakacyjne spotkanie będzie miał nasz Chór Parafialny. Serdecznie zapraszamy także nowe osoby, które chciałby swoim śpiewem upiększać liturgię w kościele. W niedziele natomiast o godzinie 11.00 swoje próby ma scholka dziecięca „Perełki Maryi”. Zapraszamy nowe chętne osoby.

11. W niedzielę 10 września odbędzie się pielgrzymka na odpust do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto. Wyjazd o godzinie 8.00, koszt to 30 złotych. Zapisy w sklepiku parafialnym lub telefonicznie.

12. W przyszły poniedziałek tj. 11 września zapraszamy na spotkanie Wolontariatu Młodzieżowego Caritas, zapraszamy także nowe osoby – szczególnie uczniów klas VIII, którzy chcieliby zrobić coś dobrego i zyskać dodatkowe punkty na świadectwie na koniec roku.

13. Ministrantów, lektorów, bielanki oraz dzieci ze scholi „Perełki Maryi” zapraszamy na Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej w sobotę 16 września. Na miejscu obecne będą relikwie św. Dominika Savio. W planie jest Eucharystia, posiłek (kiełbaski i zapiekanki), atrakcje dla dzieci, spotkanie dla młodzieży oraz wręczenie wyróżnień dla najbardziej aktywnych członków Służby Liturgicznej. Zapisy w zakrystii u ks. Michała. Zbiórka z tyłu kościoła o godz. 9.20, planowany powrót ok. godz. 15.30. Uczestnictwo w wyjeździe jest bezpłatne.

14. Osoby, które zamawiały Msze święte poranne w dniach od 9 do 14 października proszone są o kontakt z księżmi.