Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
10 września 2023

1. Dziś o 17.15 modlitwa różańcowa. Dziś również taca na seminarium. Za tydzień kazania będzie głosił ks. Dariusz Czupryński i kwestował do puszek na rzecz budowy i utrzymania Hospicjum w Wołominie.

2. „Ziarenka”, które są rozdawane po Mszy świętej o godzinie 11.30, są obowiązkowe dla wszystkich dzieci, które będą w tym roku przygotowywać się do I komunii świętej. Od dziś można pobrać rozłożone na stoliku z tyłu kościoła karty zgłoszeniowe do I komunii świętej w naszej parafii. Wypełnione karty należy złożyć u ks. Michała na spotkaniu dla rodziców, które odbędzie się w pierwszą niedzielę października po Mszy świętej o godz. 11.30.

3. W każdą niedzielę września o godz. 19.00 zapraszamy na cykl katechez dla dorosłych w kaplicy. Dziś katecheza pt. „O aborcji na spokojnie”. Poznamy argumenty z zakresu m. in. filozofii i etyki. Będzie możliwość zadawania pytań i merytorycznej dyskusji. Za tydzień katecheza pt. „Sobór Watykański II – źródło kryzysu czy nadziei dla Kościoła?”

4. Przypominamy kandydatom do Sakramentu Bierzmowania o pobraniu nowych indeksów. Młodzież klas VIII i starsza, która pragnie w tym roku rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania swoje spotkanie będzie miała 24 września o 19.00. W zakrystii u ks. Macieja będzie można za tydzień pobrać karty zgłoszeniowe.

5. Zapraszamy na spotkania oazy Ruchu Światło-Życie. Spotykamy się w każdy piątek o godz. 19.00. Z radością powitamy także nowe osoby, na które będziemy czekać po piątkowej Mszy z tyłu kościoła.

6. W środę o godz. 19.00 pierwsze po wakacjach spotkanie bielanek w salce nad zakrystią. Zapraszamy również te dziewczęta, które chciałyby dołączyć do bieli.

7. W czwartki zaprasza na spotkania Chór Parafialny. W niedziele natomiast o godzinie 11.00 próby ma scholka „Perełki Maryi”. Zapraszamy nowe chętne osoby.

8. Jutro 11 września Msza święta w intencji Parafialnego Zespołu Caritas, po Mszy zapraszamy na spotkanie Wolontariatu Młodzieżowego Caritas. Zapraszamy także uczniów klas VII i VIII.

9. W środę wypada 13 dzień miesiąca, po Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

10. Dnia 15 września o godzinie 19.00 zapraszamy do kaplicy po odbiór żywności osoby potrzebujące, a będące w programie FEAD.

11. Ministrantów, lektorów, bielanki oraz dzieci ze scholi „Perełki Maryi” zapraszamy na Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej w sobotę 16 września. Na miejscu obecne będą relikwie św. Dominika Savio. W planie jest Eucharystia, posiłek (kiełbaski i zapiekanki), atrakcje dla dzieci, spotkanie dla młodzieży oraz wręczenie wyróżnień dla najbardziej aktywnych członków Służby Liturgicznej. Zapisy w zakrystii u ks. Michała. Zbiórka z tyłu kościoła o godz. 9.20, planowany powrót ok. godz. 15.30. Uczestnictwo w wyjeździe jest bezpłatne. Ze względu na wyjazd w tę sobotę nie odbędą się zbiórki dla ministrantów i kandydatów.

12. Osoby, które zamawiały Msze święte poranne w dniach od 9 do 14 października proszone są o kontakt z księżmi.