Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
17 września 2023 r.

1. Dziś III niedziela miesiąca – zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o 13.00 do 18.00. Dziś również kazania będzie głosił ks. Dariusz Czupryński; pod kościołem kwesta do puszek na rzecz budowy i utrzymania Hospicjum w Wołominie.

2. Dziś o godz. 19.00 w kaplicy katecheza pt. „Sobór Watykański II – źródło kryzysu czy nadziei dla Kościoła?”. Poznamy, czym był sobór i jaką naukę z niego czerpiemy; powiemy też sobie, jaki jest odbiór nauk soborowych oraz przyjrzymy się, czy jego krytyka jest słuszna. Za tydzień katecheza pt. „O aniołach według Biblii – czyli nie tak sobie ich wyobrażasz”.

3. Można jeszcze pobierać karty zgłoszeniowe dzieci komunijnych ze stolika z tyłu kościoła. Należy je wypełnić i oddać na spotkaniu dla rodziców, które odbędzie się w pierwszą niedzielę października po Mszy świętej o godz. 11.30. Spotkanie dla rodziców odbędzie się w kaplicy; na czas spotkania dzieci będzie można zostawić pod opieką pań katechetek.

4. Jutro o godzinie 10.00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę świętą z okazji Światowego Dnia Sybiraka.

5. Spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Grecji odbędzie się w niedzielę 1 października o godz. 19.00 w salce nad zakrystią.

6. Przypominamy kandydatom do Sakramentu Bierzmowania o pobraniu nowych indeksów. Młodzież klas VIII i starsza, która pragnie w tym roku rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania może pobrać karty zgłoszeniowe u ks. Macieja.

7. Wolontariat Młodzieżowy Caritas pragnie zaprosić serdecznie na Kawiarenkę Caritas w przyszłą niedzielę. Po Mszach świętych będzie można kupić watę cukrową, popcorn, wypić coś ciepłego lub zimnego. Będzie także kiermasz ciast i miodów. Wszelkie ofiary będą przeznaczone na działalność Parafialnego Zespołu Caritas.

8. Dnia 30 września pragniemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Markowej, gdzie niedawno miała miejsce beatyfikacji rodziny Ulmów. Odwiedzimy także Łańcut, szczycący się jeden z najpiękniejszych zespołów parkowo – pałacowych w Polsce. Koszt 100 zł, zapisy u ks. Macieja.

9. W piątek wypada 22 dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.30. Karteczki z intencjami możemy przynosić do zakrystii od 17.00.

10. Osoby, które zamawiały Msze święte poranne w dniach od 9 do 14 października proszone są o kontakt z księżmi.