Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
05 listopada 2023 r.

1. Dziś I niedziela miesiąca zapraszamy na 16.30 na spotkanie Koła Żywego Różańca; w trakcie spotkanie przyjmiemy nowe 34 osoby do wspólnoty różańcowej. O 17.15 różaniec oraz procesja z racji I niedzieli miesiąca.

2. Dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w konkursie różańcowym Gratulujemy szczególnie laureatom: Oli, Michalinie, Zuzi, Mai, Lenie, Hani i Uli. Wszystkie prace wystawione są na stoliku w prawej nawie kościoła. Uczestników konkursu prosimy, by odebrały swoją pracę w przyszłą niedzielę.

3. Dziś spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych po Mszy świętej o godz. 11.30. Na początku spotkania rozdamy różańce komunijne, a następnie dzieci zostaną pod opieką pań katechetek. Jeżeli któreś z dzieci nie oddało książeczki z naklejkami za nabożeństwa październikowe, będzie mogło oddać ją na spotkaniu.

4. Przy współpracy z p. Burmistrz Wołomina uruchamiamy przy naszej parafii Przystań św. Antoniego, czyli miejsce dla młodych ludzi gdzie będą mogli spotkać się, zintegrować, dowiedzieć czegoś nowego i ciekawego, a także wziąć udział w rozmaitych grach, zabawach i konkursach. Na każdym spotkaniu przewidziane są nagrody! Spotkania odbywać się będą w środy o godzinie 19.00. Zapraszamy młodych od VI klasy szkoły podstawowej wzwyż. Projekt jest finansowany w dużej mierze ze środków Gminy Wołomin.

5. Uczestników wyjazdu do Grecji zapraszamy na popielgrzymkowe spotkanie dziś o godz. 19.00. Zachęcamy, by przynieść drobne przekąski, ciasta i napoje.

6. Ze względu na Bierzmowanie spotkanie wspólnoty kobiet Miriam zostaje przeniesione na następny wtorek, tj. 14 listopada.

7. W ten piątek wspólnota Ruchu Światło-Życie wyjeżdża na dzień skupienia, tzw. Oazę Modlitwy. Z tej racji nie będzie spotkania w salce.

8. W kancelarii parafialnej oraz zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i na Mszę listopadową. Osoby, które polecamy we mszy listopadowej są wyczytywane o 17.45. Z tej racji na różaniec w listopadzie zapraszamy na 17.15.

9. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którzy kończą swoje przygotowanie zapraszamy na próbę jutro 6 listopada na godzinę 18.45. Obecność obowiązkowa. We wtorek naszej młodzieży Ksiądz Biskup Romuald Kamiński o godzinie 18.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego.

11. Poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny tradycją ubiegłych lat do naszych domów przyniesie pan organista Piotr Przybyła.

12. W dniu 11 listopada zapraszamy na Obchody Narodowego Święta Niepodległości. O 10.00 Msza święta w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, po niej przemarsz na skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz część artystyczna. O godzinie 16.00 koncert upamiętniający rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie.