Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
12 listopada 2023 r.

1. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego. Za tydzień taca na seminarium.

2. Uczestnikom konkursu październikowego dziękujemy za przygotowanie różańca i prosimy, by dziś odebrać swoją pracę ze stolika po prawej stronie kościoła.

3. Jutro spotkanie Wolontariatu Młodzieżowego Caritas o godzinie 19.00 w salce domu parafialnego. Zapraszamy także nowe chętne osoby od klasy VII szkoły podstawowej.

4. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty kobiet Miriam w najbliższy wtorek, tj. 14 listopada. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 18.00, a następnie przechodzimy do salki nad zakrystią. Spotkanie kończymy ok. 20.30.

5. W środę zapraszamy młodzież od klasy VI do Przystani św. Antoniego na wieczór filmowy i pizzę.

6. W sobotę 18 listopada dzień patronki naszej służby bielańskiej, bł. Karoliny Kózkówny. Podczas wieczornej Mszy świętej animatorki będą odnawiać swoje przyrzeczenia. Zapraszamy wszystkie bielanki jak i ich rodziny do udziału w uroczystości.

7. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas organizuje Niedzielę Chleba w naszej parafii. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone będą na ubogich.

8. W przyszłą niedzielę 19 listopada po Mszy świętej o godzinie 18.00 w kaplicy spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

9. Zapraszamy dzieci i młodzież na Bal Świętości w sobotę 25 listopada o godz. 19.00 w salce nad zakrystią. Przychodzimy w strojach prezentujących wybranego świętego Kościoła Katolickiego. Osoby, które nie należą do wspólnot parafialnych, przynoszą składkę 10 zł. Dzieci poniżej klasy 7 SP muszą zostać odebrane przez rodzica najpóźniej o godz. 22.00. Osoby niepełnoletnie prosimy o pisemną zgodę rodzica na udział w zabawie; kartki ze zgodą można pobrać w zakrystii.

10. Parafialny Zespół Caritas przypomina, że do 17 listopada można zgłaszać dzieci do świątecznej akcji prezentów „Podaruj dzieciom uśmiech”. Zgłoszeń dokonujemy w biurze Caritas w piątek od 15.30 do 17.00.

11. Zapraszamy młodzież na wyjazd na narty do Szczyrku w dniach od 21 do 27 stycznia 2024. Zapisujemy się w zakrystii uiszczając zaliczkę w wysokości 200 zł. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o udziale w wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje u ks. Michała.

12. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Diecezjalnym Zlocie Młodzieży. Odbędzie się on w Legionowie w sobotę 25 listopada w godzinach 10:00-15:00. Hasło spotkania podał papież Franciszek: Radując się w nadziei. W programie koncerty, świadectwa, dobry posiłek i jeszcze lepsza zabawa. Koszt 20 zł. Zapisy u ks. Macieja.

13. Poświęcone opłatki na stół wigilijny tradycją ubiegłych lat do naszych domów przyniesie pan organista Piotr Przybyła.

14. Ze względu na najkrótszy Adwent i bardzo wcześnie rozpoczynający się czas Wielkiego Postu wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy już od przyszłego tygodnia. Na początku odwiedzimy mieszkańców ul. 1 Maja.

15. Z racji 100-lecia istnienia kościoła MB Częstochowskiej w Wołominie Ksiądz Dziekan prosi nas do udostępnienia starych zdjęć oraz spisanych wspomnień dotyczących starej parafii. Możemy je przynosić do kościoła MB Częstochowskiej w dniach 12, 19 i 26 listopada w godzinach 9.00 – 13.00.