Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA
26 listopada 2023

1. Dziś podczas Mszy świętej o 11.30 lektorzy i ministranci naszej parafii odnawiają swoje przyrzeczenia gorliwej służby. W trakcie liturgii swoje stroje liturgiczne otrzymają również dzieci należące do scholii „Perełki Maryi”. Zostaną także włączone w uroczystym obrzędzie w poczet służby liturgicznej naszej parafii. Polecajmy ich w modlitwie.

2. U wolontariuszy Caritas możemy już dziś nabyć świece na stół wigilijny. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc osobom potrzebującym w diecezji, ale także stanowi pomoc dla działalności naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

3. W środę o 19.00 zapraszamy młodzież od klasy VI do Przystani św. Antoniego na konkurs karaoke o Złoty Mikrofon! Projekt jest finansowany ze środków Gminy Wołomin.

4. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek rano odwiedzimy chorych w ich domach. Msze święte o 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź rano od 6.30, popołudniu od 15.30. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o 8.00.

5. W przyszłą niedzielę, tj. 3 grudnia, spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych po Mszy świętej o 11.30. Będzie możliwość pozostawienia dzieci pod opieką pań katechetek.

6. Nasza parafia organizuje wyjazd na sztukę wystawianą przez kleryków pt. „I co teraz?”. Wyjeżdżamy do seminarium w Tarchominie w przyszła niedzielę, tj. 3 grudnia o godz. 14.15. Planowany powrót ok. 17.00. Zapisać się można u ks. Michała wpłacając składkę 20 zł.

7. Rozpoczynamy dziś akcję Podaruj Dziecku Uśmiech. Z tablic pod chórem można wziąć karteczkę z imieniem i wiekiem dzieckiem, a następnie przygotować dla niego prezent. Zapakowane prezenty z naklejoną kartka z numerem przynosimy do 10 grudnia.

8. Zapraszamy młodzież na wyjazd feryjny na narty w dniach od 21 do 27 stycznia 2024. Dziś już ostatni dzień zapisów. Prosimy też uregulować zaliczkę w wysokości 200 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii u ks. Michała.

9. Przyszłoroczne kolonie parafialne dla młodzieży i dzieci odbędą się od 1 do 10 lipca 2024 roku w Jarosławcu nad morzem. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Michała; uiszczamy wówczas zaliczkę w wysokości 200 zł. Zapisywać się możemy tylko do końca roku kalendarzowego.

10. Od przyszłej niedzieli oaza będzie rozprowadzać parafialne kalendarze. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowania rekolekcji i dni skupienia młodzieży.

11. Od przyszłej niedzieli ministranci będę rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dochód zasili budżet wspólnoty, z którego dofinansowujemy wyjazdy i zakupujemy sprzęt ministrancki.

12. W naszym kościele ustawiliśmy specjalny stojak na tzw. świece intencyjne. Palenie świec jest symbolem naszego czuwania, wiary, modlitwy i ofiary. Zapalając świece składamy ofiarę do położonej niżej kasetki.

13. Dziękujemy wszystkim osobom, które z życzliwością przyjęły kolędujących kapłanów. W wizycie duszpasterskiej pomagać będzie nam ks. Przemysław, który wspiera nas w pracy duszpasterskiej w niedziele.