Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
19 maja 2024

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować Wspólnocie Domowego Kościoła, Oazie, Służbie Liturgicznej za przygotowanie i poprowadzenie czuwania przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa, najwyższego i wiecznego kapłana, natomiast w najbliższą niedzielę będzie Uroczystość Najświętszej Trójcy, kiedy to kończy się okres komunii wielkanocnej. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, w niedziele o 17.15, w dni powszednie po Mszach o 18.00. „Majowe” jest także śpiewane przy kapliczce przy ul. Granicznej o godzinie 19.00. Dziś z racji III niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o 13.00.

2. W środę wypada 22 dzień miesiąca – o 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, karteczki z intencjami na Msze świętą zbiorową możemy przynosić do zakrystii od 17.00.

3. W najbliższy piątek, tj. 24 maja, spowiedź dla dzieci przeżywających rocznicę przyjęcia pierwszej komunii świętej. Na godz. 17.00 przychodzą dzieci ze szkoły nr 4; na godz. 18.45 – dzieci ze szkoły nr 5 i szkół prywatnych. Z tego względu popołudniowa kancelaria w piątek będzie czynna od 16.00 do 17.00.

4. W tym tygodniu swój „Biały Tydzień” przeżywają dzieci ze Szkoły NOVUM i ICO oraz Nr 5.

5. Rocznica pierwszej komunii świętej będzie miała miejsce 26 maja podczas Mszy świętej o godz. 13.00. Próba przed rocznicą we wtorek 21 maja o godz. 19.00.

6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza w najbliższą niedzielę 26 maja w godzinach od 8.00 do 14.00 do kawiarenki Caritas. Będziemy mogli kupić watę cukrową, popcorn, zagrać w loterii. Będzie również kiermasz miodów.

7. Osoby potrzebujące mogą odbierać skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej, które umożliwią uczestnictwo w Programie żywnościowym FEAD. Wypełnione wnioski możemy składać w Biurze Caritas w piątki w godzinach 15.30 – 17.00. Także w tych samych godzinach w piątki możemy pobierać wnioski na dofinansowanie zorganizowanych wyjazdów wakacyjnych oraz turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie z okazji Dania Dziecka. Aby wziąć w nim udział należy wykonać przestrzenną figurę świętego patrona bądź patronki dzieci i młodzieży. Pracę przynosimy do zakrystii do 30 maja (Boże Ciało), rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród 2 czerwca na Mszy świętej o godzinie 11.30.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii panią Martę Przybyła, jedną z bohaterek filmu „Powołany”, która będzie dzielić się z nami świadectwem swojego życia. Wydarzenie to jest wpisane w inicjatywę kaplicy Wieczystej Adoracji w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę dla kobiet w sobotę 25 maja. Pojedziemy do sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Głównym punktem programu będzie uczestnictwo w Mszy świętej i nabożeństwie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała prowadzonym przez egzorcystę, ks. Mariana Bartnika. Wyjazd spod kościoła o godz. 11.00, powrót ok. 22.45. Koszt to 50 zł. Prosimy wziąć własny prowiant; zachęcamy, by wziąć ze sobą małe składane krzesełko. Zapisy w zakrystii u ks. Michała.

11. Dnia 1 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapisy w sklepiku lub telefonicznie. Koszt 65 złotych, wyjazd o 5.00, powrót około 20.00.

12. Pani Dyrektor Marianna Przystupa, serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny „Zobacz świat oczami Arona” w Zespole Szkół w Wołominie przy ul. Legionów 85. Podczas imprezy zostanie rozegrany charytatywny turniej piłki nożnej. Osoby, bądź drużyny pragnące wziąć udział mogą zgłaszać się do 21 maja pod numerem telefonu 537 546 764.