Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
26 maja 2024

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, w niedziele o 17.15, w dni powszednie po Mszach o 18.00. „Majowe” jest także śpiewane przy kapliczce przy ul. Granicznej o godzinie 19.00. Dziś gościmy w naszej parafii panią Martę Przybyła. Wydarzenie to jest wpisane w inicjatywę kaplicy Wieczystej Adoracji w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie.

2. W tym tygodniu 1 czerwca wypada 1 sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec wynagradzający o godzinie 8.00. Tego dnia zaczynają się nabożeństwa czerwcowe, które będą sprawowane w tygodniu po Mszy wieczornej a w niedzielę o 17.15.

3. Parafialny Zespół Caritas zaprasza w dzisiaj w godzinach od 8.00 do 14.00 do kawiarenki Caritas. Będziemy mogli kupić watę cukrową, popcorn, zagrać w loterii. Będzie również kiermasz miodów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na działalność naszego Caritas parafialnego.

4. Jutro zapraszamy wolontariuszy na spotkanie w ramach Wolontariatu Młodzieżowego Caritas o godzinie 19.00.

5. W najbliższy czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte tego dnia o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Po Mszy świętej o godzinie 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami: Kurkową, Topolową, Partyzantów, Leszczyńską i powrót Kurkową. Tego dnia „majowe” jest śpiewane podczas procesji.

6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie z okazji Dania Dziecka. Aby wziąć w nim udział należy wykonać przestrzenną figurę świętego patrona bądź patronki dzieci i młodzieży. Pracę przynosimy do zakrystii do 30 maja (Boże Ciało), rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród 2 czerwca na Mszy świętej o godzinie 11.30.

7. Dnia 1 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapisy w sklepiku lub telefonicznie. Koszt 65 złotych, wyjazd o 5.00, powrót około 20.00.

8. W następną niedzielę 2 czerwca Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkie dzieci na Msze świętą o godzinie 11.30, bowiem po liturgii możliwa jest niespodzianka z okazja Dnia Dziecka.

9. W pierwszą sobotę miesiąca, a więc 1 czerwca, zbiórka dla wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów o godz. 18.00. Nie ma zbiórek porannych. O 18.00 Msza św. w intencji bielanek i ministrantów.

10. Dnia 8 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu wraz ze zwiedzaniem Olsztyna – stolicy Warmii. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Macieja. Koszt 50 zł.

11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

12. Zapraszamy na 9 wołomiński Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny i Ojczyzny”. Wyruszy on z naszej parafii po Mszy świętej o godzinie 13.00; przejdziemy pod pomnik św. Jana Pawła II i około 15.00 zakończymy piknikiem rodzinnym przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej.