Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

IX Niedziela zwykła
02 czerwca 2024

1. Dziś I niedziela miesiąca, zapraszamy na 16.30 Koła Żywego Różańca. O 17.00 rozpoczniemy Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II połączone z czerwcowym. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe po Mszy o 18.00. Przypominamy o Oktawie Bożego Ciała, której towarzyszą procesje eucharystyczne.

2. Jutro wypada I poniedziałek miesiąca. Od 17.30 możemy przynosić karteczki z intencjami na Mszę świętą zbiorową za zmarłych o 18.00.

3. We wtorek 4 czerwca ostatnie przed wakacjami spotkanie wspólnoty kobiet Miriam. Zapraszamy na Mszę świętą o 18.00, a następnie – spotkanie w salce nad zakrystią.

4. W tym tygodniu wypada w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa wypada I piątek miesiąca, Msze święte o 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Wieczorem będzie tradycyjna procesja, nie obowiązuje nas tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia od 9.00 będziemy odwiedzać chorych w ich domach.

5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkie osoby potrzebujące na wydawkę żywności w najbliższy piątek około godziny 19.15.

6. Dnia 8 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu wraz ze zwiedzaniem Olsztyna – stolicy Warmii. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Macieja. Koszt 50 zł. Wyjazd o 7.00 spod kościoła, powrót około 19.00.

7. W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich mężczyzn na modlitwę różańcową po Mszy świętej o godzinie 18.00.

8. W przyszłą niedzielę, tj. 9 czerwca, o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie organizacyjne przed parafialnymi koloniami letnimi. Na spotkaniu uzupełniamy brakujące formalności i regulujemy ostatnią wpłatę. Obecność obowiązkowa.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 19.00 na ostatnie przed wakacjami spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

11. Za dwa tygodnie 16 czerwca zapraszamy wszystkich parafian na szczególne wydarzenie jakim jest 50-lecie kapłaństwa naszego Księdza Prałata Seniora Zygmunta. Uroczysta Msza święta z jubileuszowym kazaniem będzie odprawiona o godzinie 13.00.

12. Zapraszamy na IX wołomiński Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny i Ojczyzny”. Wyruszy on z naszej parafii po Mszy świętej o godzinie 13.00; przejdziemy pod pomnik św. Jana Pawła II i około 15.00 zakończymy piknikiem rodzinnym przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej. W ramach tej inicjatywy przeprowadzana jest zbiórka darów „Paczuszka dla Maluszka” dla Domu Samotnej Matki w Zielonce. Do kosza stojącego w bocznym ołtarzu możem do przyszłej niedzieli przynosić pieluchy, chusteczki nawilżane oraz dania dla niemowlaków w słoiczkach.

13. Zapraszamy również na ogólnopolski Marsz „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny!” Rozpoczynamy Mszą świętą o 11.30 w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży, następnie uformowany pochód wyruszy na Plac Przy Belwederze. Zakończenie około 14.00.

14. Zachęcamy wszystkich parafian i gości, do Stanięcia w Obronie Krzyża i podpisaniu petycji w tej sprawie. Szczegóły znajdziemy na ulotkach pod chórem a także na stronie internetowej niezdejmujkrzyza.pl. Nie możemy pozostać bierni wobec ataku na nasze konstytucyjne prawa i wolności!