Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

X Niedziela zwykła
09 czerwca 2024

1. Zapraszamy na IX wołomiński Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny i Ojczyzny”. Wyruszy on dziś z naszej parafii po Mszy świętej o godzinie 13.00; przejdziemy pod pomnik św. Jana Pawła II i około 15.00 zakończymy piknikiem rodzinnym przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej. W ramach tej inicjatywy przeprowadzana jest zbiórka darów „Paczuszka dla Maluszka” dla Domu Samotnej Matki w Zielonce. Do kosza stojącego w bocznym ołtarzu możem do przyszłej niedzieli przynosić pieluchy, chusteczki nawilżane oraz dania dla niemowlaków w słoiczkach.

2. Dziś spotkanie organizacyjne przed parafialnymi koloniami letnimi o godz. 19.00 w kaplicy. Na spotkaniu uzupełniamy brakujące formalności i regulujemy ostatnią wpłatę. Obecność obowiązkowa.

3. Dziś o 19.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4. Jutro spotkanie Wolontariatu Młodzieżowego Caritas. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji wolontariuszy i ich rodzin o 18.00, po Mszy świętej spotkanie.

5. W czwartek wypada 13 dzień miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 18.00 procesja fatimska.

6. Zakończenie roku duszpasterskiego dla wszystkich bielanek i ministrantów w najbliższą sobotę, tj. 15 czerwca. Tego dnia nie ma porannych zbiórek ministranckich. Przychodzimy na Eucharystię o godz. 18.00. Po zakończonym nabożeństwie czerwcowym spotkanie w kaplicy podsumowujące bieżący rok i dyskoteka, na którą przynosimy zgodę rodzica. Osoby poniżej 7 klasy SP mogą zostać najdłużej do 22.00.

7. Za tydzień 16 czerwca zapraszamy wszystkich parafian na szczególne wydarzenie jakim jest 50-lecie kapłaństwa naszego Księdza Prałata Seniora Zygmunta. Uroczysta Msza święta z jubileuszowym kazaniem będzie odprawiona o godzinie 13.00. Po niej rozpoczniemy na tyłach kościoła parafialne świętowanie przy grillu, muzyce i występach artystycznych. Nasz Prałat Senior zaprasza serdecznie wszystkich parafian. Gdyby ktoś chciał się podzielić z innymi swoimi wypiekami – wszystkie ciasta mile widziane.

8. Zapraszamy również 16 czerwca na ogólnopolski Marsz „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny!” Rozpoczynamy Mszą świętą o 11.30 w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży, następnie uformowany pochód wyruszy na Plac Przy Belwederze. Zakończenie około 14.00.

9. Zachęcamy wszystkich parafian i gości, do Stanięcia w Obronie Krzyża i podpisaniu petycji w tej sprawie. Szczegóły znajdziemy na ulotkach pod chórem a także na stronie internetowej niezdejmujkrzyza.pl. Nie możemy pozostać bierni wobec ataku na nasze konstytucyjne prawa i wolności!

10. Za tydzień zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone prowadzonej przez naszą diecezję.

11. Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan serdecznie zaprasza do udziału 15-16 czerwca w Dniach Wołomina, które odbędą się na Placu 3 Maja. Podczas ich trwanie przewidzianych jest wiele atrakcji. Dnia 16 czerwca będzie także wydarzenie sportowe – Bieg nad Łąkami. Szczegółowe informacje w internecie.