OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018 r.


1. Dzisiaj o godz. 17.15, zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

2. Trwa Wielki Post, czas pokuty i chrześcijańskiej nadziei. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 – dla dzieci, 17:15, 19:00 – dla rodzin i młodzieży.

3. Wspólnota Miłosierdzia Bożego organizuje pielgrzymkę do Płocka w 87 rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa św. Faustynie. Zbiórka 22.02 br., o godz. 7.00. Zostało kilka wolnych miejsc. Zapisy w sklepiku parafialnym.

4. W naszej parafii trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. W niedzielę 25.02 br., od godz. 14.00, upoważnione osoby z naszej parafii będą zapisywać rodziny pragnące przyjąć obraz Pana Jezusa w swoich domach z ul. Legionów.

5. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuję za I niedzielę chleba. Jednocześnie informujemy, że w czwartek 22.02 br., będzie wydawana żywność dla najbardziej potrzebujących. Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, a później po odbiór żywności. Zapraszamy do włączenia się w akcję Jałmużny Wielkopostnej. Wychodząc z Kościoła można wziąć skarbonkę, aby przez czas Wielkiego Postu wesprzeć ludzi biednych i potrzebujących.

6. W czwartek 22.02 br., o godz. 18.00, będzie odprawiona Msza Święta do Miłosierdzia Bożego. Kartki z intencjami składamy od godz. 17.00 w zakrystii, o godz. 17.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Pod chórem ministranci rozdają program na czas rekolekcji oraz czas Peregrynacji Matki Bożej w naszej parafii. Prosimy zapoznać się z tymi wydarzeniami.

8. Wspólnota Totus Tuus dziękuję wszystkim za poparcie akcji zbierania podpisów pod petycją odnośnie przejścia dla pieszych przy ul. 1 Maja. W związku z pismem i podpisami, urząd marszałkowski podjął decyzję o modernizacji tego przejścia na przełomie marca i kwietnia.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - szczególnie tygodnika Idziemy.

10. W tym tygodniu zmarli: + Marianna Kruk, ul. 1 Maja, + Jan Karamuz z ul. 1 Maja, + Wanda Babicka z ul. Topolowej. Wieczny odpoczynek…