Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
28 sierpnia 2022

1. Zapraszamy dzisiaj na 17.15 na modlitwę różańcową. W tygodniu różaniec odmawiamy o 17.30. W czwartek Adoracja po Mszy świętej wieczornej do 20.00. W przyszłą niedzielę o 16.30 spotkanie Kół Żywego Różańca.

2. Wolontariat młodzieżowy Caritas zaprasza do kawiarenki na "pożegnanie wakacji". W kawiarence tradycyjnie – ciasta, wata cukrowa, popcorn, kawa, herbata i inne słodkości. Kawiarenka będzie czynna przed kościołem po Mszach Świętych o 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Wszystkie ofiary zasilą fundusz wolontariuszy.

3. Zapraszamy wszystkie dzieci, które będą przygotowywać się do I komunii świętej w tym roku oraz te które pragną mocno kochać Pana Jezusa w przyszłą niedzielę na godzinę 11.30. Po Mszy świętej nastąpi rozdanie specjalnych książeczek, które będą nam towarzyszyć w tym roku duszpasterskim.

4. Uroczysta Msza święta na rozpoczęcie Roku Szkolnego 1 września o godzinie 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, dziadków, oraz wszystkich pracowników szkół. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w środę od 17.00. Zapraszamy.

5. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msze święte o 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź rozpoczynamy o 6.30 i 15.30. W I piątek odwiedzimy chorych w ich domach. W I sobotę modlitwa różańcowa o 8.00.

6. Parafialny Zespół Caritas wznawia swoją działalność, biuro będzie otwarte w piątki w godzinach 15.30 – 17.00.

7. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O godz. 17.00 zbiórka dla wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów. O godz. 18.00 Msza święta w intencji bielanek i ministrantów. Po Eucharystii odbędzie się dyskoteka. Do wspólnej zabawy zapraszamy członków wspólnot młodzieżowych: ministrantów, bielanki, uczestników oazy oraz wolontariatu młodzieżowego Caritas. Na dyskotekę zapraszamy szczególnie wszystkie osoby, które uczestniczyły w tegorocznych koloniach parafialnych. Osoby niepełnoletnie proszone są o przyniesienie podpisanej zgody od rodzica na udział w zabawie.

8. Od września kancelaria parafialna będzie otwarta w następujących godzinach: poniedziałek-piątek 8.30 – 9.30 oraz 16.00 – 17.30. W I piątki miesiąca kancelaria będzie nieczynna.

9. Parafialny Zespół Caritas rozpoczął zbiórkę artykułów szkolnych, które zostaną przekazane dzieciom z ubogich rodzin. Kosze na artykuły (plecaki, piórniki, worki, zeszyty, długopisy, kredki, farby itp.) są wystawione w nawach bocznych do niedzieli 28 sierpnia. Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy. Wydawanie darów ze zbiórki osobom potrzebującym w środę 31 sierpnia o godzinie 19.00 w kaplicy.

10. Zachęcamy młodzież starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do uczestnictwa w oazie Ruchu Światło-Życie. Są to spotkania, podczas których pogłębiamy życie duchowe umilając czas wspólną integracją. Na pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym zapraszamy już w najbliższy piątek na godz. 19.00. Na nowe osoby będziemy oczekiwać kwadrans przed spotkaniem z tyłu kościoła.

11. W dniu 11 września 2022 po raz ósmy przejdzie ulicami Wołomina Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „I ślubuję Ci”. Rozpoczęcie na Mszy świętej o godzinie 13.00, po niej uformowana kolumna marszowa wyruszy na plac 3 Maja pod pomnik św. Jana Pawła II. Zapraszamy do licznego udziału

12. Dnia 11 września odbędzie się pielgrzymka na odpust do Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto. Wyjazd o godzinie 8.00, koszt 30 złotych, zapisy w sklepiku parafialnym.

13. Od najbliższej środy 31 sierpnia o godzinie 18.00 wprowadzamy w naszej parafii Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W trakcie nowenny oraz Mszy świętej zbiorowej będziemy modlić się w intencjach, które możemy przynosić z ofiarami do zakrystii bądź do koszyczka przed obrazem Matki Bożej.

14. Zgodnie z prawem kościelnym od najbliższej soboty wprowadzamy o godzinie 18.00 Msze świętą z niedzieli dnia następnego. Ta Msza święta głównie przeznaczona jest dla osób pełniących zawodu służebne (np. pielęgniarki, lekarzy, służby mundurowe) i ze względu na pracę i wyjazdy nie mogą uczestniczyć we Mszy świętej w niedzielę. Serdecznie zapraszamy.

15. Serdecznie zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, które będzie miało miejsce 4 września 2022 roku w parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Radzyminie. Pragniemy doświadczyć wspólnoty rodzin naszej diecezji oraz uroczyście zakończyć Rok Rodziny Amoris Laetitia. Tego dnia będziemy świętować także razem z Ruchem Światło-Życio powakacyjny dzień tej wspólnoty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziny naszej diecezji, a także prośby o nowe święte małżeństwa.