Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
14 sierpnia 2022

1. W dniu dzisiejszym 14 sierpnia w trakcie uroczystej Mszy świętej o godzinie 13.00 nastąpi liturgiczne objęcie urzędu proboszcza naszej parafii przez ks. Grzegorza Mioduchowskiego, dotychczasowego proboszcza i budowniczego parafii św. Jana Chrzciciela w Nadmie. Polecamy naszego nowego proboszcza modlitwie parafian.

2. Jutro obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zwycięskiej – główniej patronki naszej diecezji. Msze święte jak w każdą niedzielę. Po wszystkich Mszach świętych poświęcenie wianków.

3. Pragniemy włączyć się w odbywające się w całej Polsce procesje dziękczynne za Cud nad Wisłą. Św. Jan Paweł II zlecił naszej diecezji szczególny obowiązek pamięci o tym wydarzeniu. Dlatego też w przyszłą niedzielę z naszego kościoła wyruszy procesja różańcowa. W trakcie 7 km drogi odmówimy cztery części różańca. Szczegółowy program trasy wywieszony jest przed kościołem. Zapraszamy do licznego udziału.

4. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna dzisiaj zbiórkę artykułów szkolnych, które zostaną przekazane dzieciom z ubogich rodzin. Kosze na artykuły (plecaki, piórniki, worki, zeszyty, długopisy, kredki, farby itp.) będą wystawione w nawach bocznych do niedzieli 28 sierpnia. Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy.

5. Dnia 11 września odbędzie się pielgrzymka na odpust do Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto. Wyjazd o godzinie 8.00, koszt 30 złotych, zapisy w sklepiku parafialnym.

6. Starosta Wołomiński Adam Lubiak serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu do udziału w uroczystościach 102 rocznicy Bitwy Warszawskiej które odbędą się w dniach 12-15 sierpnia. Szczegółowy plan wydarzenia w możemy zobaczyć w gablotce przy kancelarii parafialnej.