Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
04 września 2022

1. Zapraszamy dzisiaj o 16.30 na spotkanie Kół Żywego Różańca, o 17.15 modlitwa różańcowa oraz procesja Eucharystyczna z racji I Niedzieli Miesiąca.

2. Jutro I poniedziałek miesiąca – dzień modlitwy za zmarłych parafian. Karteczki z intencjami możemy przynosić od 17.30 do zakrystii.

3. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 11.30 nastąpi rozdanie specjalnych książeczek, które będą nam towarzyszyć w tym roku duszpasterskim. Materiały adresowane są do dzieci przygotowujących się do I komunii świętej oraz wszystkich innych chętnych dzieci. W przyszłą niedzielę o 11.30 nastąpi poświęcenie przyborów szkolnych.

4. Młodzież klas VIII oraz starszą pragnącą w tym roku rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej tj. około godziny 19.00.

5. Od września kancelaria parafialna będzie otwarta w następujących godzinach: poniedziałek-piątek 8.30 – 9.30 oraz 16.00 – 17.30. W I piątki miesiąca kancelaria będzie nieczynna.

6. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie bielanek już w najbliższą środę o godz. 19.00. Na dziewczęta, które chciałyby dołączyć do wspólnoty, czekamy w salce nad zakrystią.

7. Spotkanie wolontariatu młodzieżowego Caritas odbędzie się w poniedziałek 12 września o godzinie 19.00 w salce przy kancelarii. Zapraszamy także nowe osoby, wolontariuszem można zostać od 7 klasy szkoły podstawowej.

8. Osoby wyjeżdżające na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w 2023 roku, zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w sobotę 10 września na godzinę 19.00. Jest to jednocześnie ostatnia możliwość dołączenia do grupy.

9. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za dary w postaci artykułów szkolnych. Udało się nam przekazać wyprawki szkolne dla ponad siedemdziesięciorga dzieci.

10. W przyszłą sobotę o godzinie 10.00 zapraszamy na naukę języka polskiego dla osób dorosłych z Ukrainy.

11. W tę sobotę, tj. 10 września, w seminarium na Tarchominie odbywa się Zlot Służby Liturgicznej, na który zaproszeni są wszyscy ministranci oraz bielanki. Na miejscu obecne będą relikwie bł. Carlo Acutisa, nastoletniego świętego. Będziemy uczestniczyć w Mszy świętej, po której będzie czas na rekreację i słodki poczęstunek. Na koniec nastąpi wręczenie wyróżnień dla najbardziej aktywnych członków Służby Liturgicznej. Jeżeli ktoś z ministrantów i bielanek nie jest jeszcze zapisany na wyjazd, proszony jest uczynić to jak najszybciej u ks. Michała. Zbiórka z tyłu kościoła o godz. 9.00, planowany powrót ok. godz. 15.30. Uczestnictwo w wyjeździe jest bezpłatne.

12. W dniu 11 września 2022 po raz ósmy przejdzie ulicami Wołomina Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „I ślubuję Ci”. Rozpoczęcie na Mszy świętej o godzinie 13.00, po niej uformowana kolumna marszowa wyruszy na plac 3 Maja pod pomnik św. Jana Pawła II. Zapraszamy do licznego udziału

13. Dnia 11 września odbędzie się pielgrzymka na odpust do Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto. Wyjazd o godzinie 8.00, koszt 30 złotych, zapisy w sklepiku parafialnym.

14. Serdecznie zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, które będzie miało miejsce 4 września 2022 roku w parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Radzyminie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziny naszej diecezji, a także prośby o nowe święte małżeństwa.

15. Ofiary składane w przyszłą niedzielę „na tacę” przeznaczone są na funkcjonowanie naszego seminarium duchownego.