Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
18 września 2022

1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem „Słuchajcie!”. Zapraszamy dzisiaj na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 13:00, i o godz. 17:15 na modlitwę różańcową.

2. Dziś w naszej parafii, odbywa się Niedziela Chleba. Zachęcamy do wzięcia poświęconego chleba do domu i podzielenia się nim z najbliższymi. Ofiary zebrane podczas akcji, zostaną przeznaczone na zakup żywności dla podopiecznych naszego Caritas. U wolontariuszy dostępny jest także kolejny numer gazetki „Kropla Dobra”. W numerze informacje o bieżących akcjach Caritas oraz o tym jak można zostać wolontariuszem, darczyńcą, a także jakie rodzaje pomocy świadczymy.

3. Młodzież klas VIII oraz starszą, która nie była na spotkaniu informacyjnym, a chce w tym roku rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania prosimy o zgłaszanie się do ks. Macieja.

4. Spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej w naszej parafii odbywać się będą w I niedzielę miesiąca o godzinie 14:00. Pierwsze takie spotkanie będzie miało miejsce 2 października. Książeczki z naklejkami są obowiązkowe dla dzieci pierwszokomunijnych.

5. Spotkanie dla grupy starszej kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z ks. Michałem, dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 18:00 w kaplicy. Prosimy zabrać ze sobą indeksy.

6. W czwartek wypada 22 dzień miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17:30. Karteczki z intencjami przynosimy do zakrystii od godziny 17:00.

7. W czwartek 22 września o godzinie 19:00, rozpoczynają się po przerwie wakacyjnej próby naszego chóru parafialnego. Zapraszamy serdecznie również nowych miłośników śpiewu. Dbajmy wszyscy o piękno liturgii – naprawdę warto.

8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się dodatkowa Msza święta dla osób niepełnosprawnych o godzinie 16:00.