Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
25 września 2022

1. Zapraszamy dzisiaj na 17:15 na modlitwę różańcową. W miesiącu październiku nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 17:15 dla wszystkich parafian, zaś od poniedziałku do piątku o 16:30 z udziałem dzieci.

2. W czwartek obchodzimy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – jest to jednocześnie dzień imienin ks. Michała. Serdecznie zapraszamy tego dnia na Mszę świętą w intencji solenizanta o godzinie 18:00.

3. Młodzież klas VIII oraz starszą, która nie była na spotkaniu informacyjnym, a chce w tym roku rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania prosimy o zgłaszanie się do ks. Macieja. Wypełnione podania przynosimy do 2 października; pierwsze spotkanie formacyjne odbędzie się 9 października w niedzielę o godzinie 19:00.

4. Spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej w naszej parafii odbywać się będą w I niedzielę miesiąca o godzinie 14:00. Pierwsze takie spotkanie będzie miało miejsce 2 października. Przypominamy, że książeczki z naklejkami są obowiązkowe dla dzieci pierwszokomunijnych.

5. Różańce dla dzieci komunijnych pobłogosławione będą w piątek 7 października podczas Mszy świętej na godzinę 18:00. Różaniec kupujemy osobiście; zachęcamy by miał on motyw pierwszokomunijny.

6. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za ofiary złożone podczas rozprowadzania chleba. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy około pół tony żywności dla osób potrzebujących. Podopiecznych Caritas zapraszamy po odbiór tych produktów oraz żywności z programu unijnego w najbliższy piątek 30 września po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 19:00 do kaplicy.

7. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas organizuje kiermasz miodów. U wolontariuszy będzie można zakupić tegoroczne miody. Tym razem zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup opału na zimę dla osób potrzebujących.

8. W I sobotę października zbiórka dla wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów o godzinie 17:00. O 18:00 Msza święta w intencji Żeńskiej i Męskiej Służby Ołtarza.

9. Przypominamy, że rekolekcje dla kandydatów do Bierzmowania grupy starszej odbędą się 2, 3 i 4 października o godzinie 19:00. Udział w rekolekcjach jest nieodzownym etapem w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu i nie może być przez nikogo pominięty.

10. Pan Organista zaprasza dzieci do udziału w scholii dziecięcej – możemy zgłaszać się na chórze po Mszach świętych.

11. Wspólnota Miłosierdzia Bożego zaprasza 28 września o godzinie 15:00 na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Będziemy modlić się: przy kościele MBKP róg ul. Brzozowej – ul. 1 Maja; przy kapliczce róg ul. Granicznej i ul. Kazimierzowskiej, przy kapliczce róg ul. Lipiny B i ul. Zagłoby, przy kapliczce róg ul. Wspólnej i ul. Rejtana, przy rondzie św. Jana Pawła II od Warszawskiej. Serdecznie zapraszamy.

12. Dnia 26 września rozpoczynamy nowennę przed wspomnieniem św. Faustyny.

13. We wtorek 27 września o 18:45 w kościele św. Józefa Robotnika w Wołominie rozpoczynają się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Katechezy będą głoszone przez kolejnych 9 wtorków.

14. Burmistrz Wołomina zaprasza na dwa wydarzenie: w dniach od 26 września do 21 października na spotkanie z Eko-edukatorami; zaś 3 października na spotkanie upamiętniające 80 rocznicę likwidacji Wołomińskiego Getta. Szczegółowe informacje na tablicy przy kancelarii.