Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
25 grudnia 2022

1. Ksiądz Proboszcz pragnie złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom, które pomogły wspólnocie parafialnej w dobrym przeżyciu Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie dziękujemy kapłanom za służbę przy ołtarzu i posługę w konfesjonale. Dziękujemy Wolontariatowi Młodzieżowemu Caritas za poranne bułki oraz sobotnie kakao po roratach. Szczególne podziękowania należą się panom ze służby Totus Tuus, starszej młodzieży naszej parafii, ministrantom i młodzieży oazowej za przygotowanie stajenki bożonarodzeniowej oraz dekoracji świątecznych w kościele. Dziękujemy panu organiście oraz chórowi parafialnemu za oprawę muzyczną podczas Uroczystości Bożego Narodzenia, panu kościelnemu - za troskę o naszą świątynię. Dziękujemy asyście liturgicznej: lektorom, ministrantom, bielankom, Totus Tuus oraz wszystkim, którzy przyczynili się podniosłego przeżywania Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy starszej młodzieży naszej parafii za przygotowanie i podanie urodzinowego tortu Dzieciątka Jezus. Dziękujemy również bielankom za przygotowanie i wystawienie sztuki.

2. Dziękujemy wszystkim parafianom za dary złożone podczas rekolekcji, ofiary przekazane na konto PZC i wszelkie wsparcie, dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom – dorosłym i młodzieży, za pomoc w dystrybucji tych darów. Przed świętami udało się nam przekazać 160 dzieciom z ubogich rodzin prezenty oraz obdarować paczkami świątecznymi łącznie ponad 500 osób.

3. Dnia 31 grudnia zakończenie roku kalendarzowego, zapraszamy na Mszę świętą wieczorną – dziękczynną o godzinie 18.00. W przyszłą niedzielę 1 stycznia Msze święte o godzinie 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

4. Dziś bielanki wystawią sztukę pt. „Kwiat polskiej ziemi” ukazującą postać jednej z patronek naszej Żeńskiej Służby Ołtarza. Mowa tu o polskiej błogosławionej, Karolinie Kózce, która oddała swoje życie w obronie czystości. Spektakl będzie można zobaczyć po Mszach świętych o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Ofiary, jakie będziemy składać po zakończeniu przedstawienia, zasilą budżet bielański.

5. Z prawej strony kościoła możemy podziwiać prace wykonane w ramach konkursu na Wołomińską Stajenkę Bożonarodzeniową. Jeszcze dziś możemy oddawać głosy na szopkę, która będzie reprezentować naszą parafię. Wpisujemy na karteczce numer wybranej pracy i wrzucamy do urny przy wystawie. Szczegóły na stronie parafialnej i Facebooku.

6. Zachęcamy dzieci, by wykonały samodzielnie lub z pomocą rodzica bombkę lub podobną ozdobę choinkową jako dar dla Dzieciątka Jezus. Można ją przynieść do kościoła i zawiesić na drzewku, które znajduje się po lewej stronie stajenki.

7. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, 6 stycznia. Podczas Orszaku odbędzie się konkurs na najciekawszy strój. W tym roku zamiast zbiórki żywności będzie przeprowadzona kwesta na pomoc Martynie, wolontariuszce naszej parafii która ucierpiała w pożarze domu. W tym roku orszak ruszy spod kościoła MB Częstochowskiej a zakończy się uroczystą Mszą świętą w naszej parafii o 13.30. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły wydarzenia na plakatach i w Internecie.

8. Nasza parafia organizuje wyjazd na narty do Poronina dla młodzieży od 12 do 18 lutego. Minimalny wiek to klasa siódma szkoły podstawowej. Spotkanie organizacyjne w styczniu. Zapisy w zakrystii.

9. W czasie przerwy świątecznej do 6 stycznia Biuro Caritas będzie nieczynne.

10. Pan Piotr, nasz organista, bardzo serdecznie dziękuje za przyjęcie i życzliwość podczas roznoszenia opłatków.

11. W styczniu z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego chorych odwiedzimy 13 stycznia w II piątek miesiąca.