Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
1 stycznia 2023

1. Dziś wypada I Niedziela Miesiąca, o 16:30 spotkanie Kół Żywego Różańca, o 17:15 modlitwa różańcowa i procesja eucharystyczna.

2. W I piątek miesiąca wypada Uroczystość Objawiania Pańskiego tzw. Trzech Króli. Msze święte o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:30 i 18:00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy świętych. W styczniu z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego chorych odwiedzimy 13 stycznia w II piątek miesiąca.

3. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, 6 stycznia. Podczas Orszaku odbędzie się konkurs na najciekawszy strój. W tym roku zamiast zbiórki żywności będzie przeprowadzona kwesta na pomoc Martynie, wolontariuszce naszej Parafii która ucierpiała w pożarze domu. W tym roku orszak ruszy spod kościoła MB Częstochowskiej a zakończy się uroczystą Mszą świętą w naszej parafii o 13.30. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły wydarzenia na plakatach i w Internecie.

4. Trwa konkurs na Wołomińską Stajenkę Bożonarodzeniową. Po prawej stronie kościoła możemy podziwiać 5 prac z naszej parafii i 5 prac z parafii Matki Bożej Częstochowskiej. W tej chwili odbywa się głosowanie internetowe, które wyłoni laureatów. Na stronie parafialnej i Facebooku jest podany odnośnik do ankiety. Głosowanie trwa do 4 stycznia. 6 stycznia na zakończenie Mszy wieńczącej Orszak Trzech Króli podamy wyniki i rozdamy nagrody.

5. Nasza schola dziecięca weźmie udział w Festiwalu Kolęd w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w niedzielę 15 stycznia o godz. 19:00. Zapraszamy dzieci na próbę w przyszłą niedzielę, tj. 8 stycznia, po Mszy świętej o godz. 11.30. Na próbę zapraszamy również te dzieci, które do tej pory nie śpiewały w scholi, a chciałyby się do niej zapisać.

6. Miejski Dom Kultury w Wołominie zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne warsztaty z tworzenia koron na Orszak Trzech Króli, które odbędą się w Miejski Domu Kultury 4 stycznia 2022 roku o godzinie 17:00.

7. Jutro wypada I poniedziałek miesiąca, o 18:00 Msza święta zbiorowa za zmarłych parafian. Karteczki z intencjami przynosimy do zakrystii od 17:30.

8. Nasza parafia organizuje wyjazd na narty do Poronina dla młodzieży od 12 do 18 lutego. Minimalny wiek to klasa siódma szkoły podstawowej. Spotkanie organizacyjne 22 stycznia o godz. 19.00. Zapisy w zakrystii.

9. W czasie przerwy świątecznej do 6 stycznia Biuro Caritas będzie nieczynne.

10. Zbiórka dla wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę 7 stycznia o godz. 17:00. Tego samego dnia uroczysta Msza święta w intencji bielanek, lektorów i ministrantów o godz. 18:00. Zapraszamy całą służbę liturgiczną.