Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

 
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKEGO
08 stycznia 2023

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W Polsce według tradycji śpiew kolęd i bożonarodzeniowa szopka towarzyszą nam jednak aż do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego. Dziś o 16:30 spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca, o 17:15 modlitwa różańcowa.

2. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom i gościom za udział w Orszaku Trzech Króli; dziękujemy naszym parafialnym grupom: wolontariuszom Młodzieżowego Zespołu Caritas i aktorom za przygotowanie i organizację orszaku; bielankom, ministrantom i lektorom za piękny orszakowy korowód, a księdzu proboszczowi w sposób szczególny za ufundowanie nagród.

3. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom konkursu na Wołomińską Stajenkę Bożonarodzeniową. Przez ten tydzień wszystkie zwycięskie prace wystawione są w parafii Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Nasza schola dziecięca „Perełki Maryi” weźmie udział w Festiwalu Kolęd w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w przyszłą niedzielę, tj. 15 stycznia, o godz. 19:00. Zapraszamy dzieci na próbę dziś po Mszy świętej o godz. 11:30. Na próbę zapraszamy również te dzieci, które do tej pory nie śpiewały w scholi, a chciałyby się do niej zapisać.

5. Jeszcze dzisiaj można nabyć kalendarze u naszej młodzieży z Oazy Ruchu Światło-Życie, potem będą dostępne w sklepiku parafialnym.

6. Starosta Wołomiński Adam Lubiak wraz z naszym księdzem proboszczem zapraszają na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w naszym kościele 15 stycznia o godzinie 14:00 (po Mszy Świętej). Wystąpi znany artysta Mateusz Mijal. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.

7. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas organizuję Niedzielę Chleba. Po każdej Mszy świętej będzie mogli otrzymać od wolontariuszy chlebki. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na dofinansowanie wyjazdów feryjnych dzieciom z ubogich rodzin. Po wnioski o dofinansowanie wyjazdów można zgłaszać się do Biura Caritas bądź do ks. Macieja.

8. Jutro w II poniedziałek miesiąca Msza święta o godzinie 18:00 będzie sprawowana w intencji darczyńców, ofiarodawców, a także wolontariuszy Parafialnego zespołu Caritas oraz naszych podopiecznych. Takie Msze święte od tego roku będą sprawowane w każdy II poniedziałek miesiąca o godzinie 18:00. Po Mszy spotkanie Młodzieżowego Wolontariatu Caritas w salce na plebanii.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 18:00 swoje spotkanie mają kandydaci do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

10. Zapisy na wyjazd na narty do Poronina dla młodzieży od 12 do 18 lutego w zakrystii. Spotkanie organizacyjne 22 stycznia o godz. 19:00.