Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

VII NIEDZIELA ZWYKŁA
19 lutego 2023

1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem tego dnia o godzinie 6:30, 8:30, 10:00, 16:30, 18:00 i 20:00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, czyli nie jedząc pokarmów mięsnych, możemy jednocześnie w ciągu dnia zjeść tylko jeden posiłek do syta i dwa niepełne. W środę popielcową będzie można wziąć skarbonkę na jałmużnę wielkopostną; przypominamy też o możliwości przekazania 1,5% podatku na rzecz działalności naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Szczegóły na ulotkach.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.30 z udziałem dzieci, o 17:15 z rozważaniami ogólnymi, o 19:00 dla młodzieży i osób dłużej pracujących. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:15.

3. Zachęcamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat na dwudniowe parafialne ferie stacjonarne. Przewidziana jest m. in. gra terenowa, warsztaty robienia karmników, planszówki czy dyskoteka z zabawami. W pierwszy dzień, tj. poniedziałek 20.02., spotykamy się z tyłu kościoła o godz. 14:00 i kończymy o 22:00. W drugi dzień, czyli wtorek 21.02., widzimy się w tym samym miejscu o godz. 10:00 i kończymy o 15:00. Na Facebooku i stronie parafialnej znajduje się plan wydarzenia; tam też dostępny jest formularz, gdzie prosimy o zarejestrowanie swojego udziału. Każdy uczestnik przynosi ze sobą zgodę rodzicielską oraz składkę 10 zł na jeden dzień ferii.

4. Zapraszamy starszą młodzież i dorosłych na rekolekcje „Opuść swój Egipt”. Będą to cotygodniowe spotkania w oparciu o Księgę Wyjścia złożone z trzech części: będziemy odczytywać tekst biblijny w oparciu o współczesne badania naukowe, następnie w części formacyjnej odniesiemy słowo Boże do naszego życia duchowego, by potem zanurzyć się w modlitwie adoracyjnej. Spotkania odbywać się będą w kaplicy w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie w sobotę 25 lutego. Więcej informacji wkrótce na Facebooku i stronie parafialnej.

5. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na kolonie parafialne w dniach od 3 do 12 lipca w miejscowości Bęsia. Szczegółowe informacje u ks. Michała.

6. Pragniemy zaprosić parafian pragnących pogłębić swoją znajomość Pisma Świętego i nauczyć się modlitwy Słowem Bożym na spotkania Kręgu Biblijnego. Odbywać się będą one w środy o godzinie 19:00. Pierwsze spotkanie 1 marca. Szczegółowe informacje u ks. Macieja.

7. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież i osoby dorosłe do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem „Boże ślady w Wołominie”. Dla dzieci natomiast przewidziany jest konkurs rysunkowy w temacie: „Tak pomagam – z Jezusem”. Szczegółowe informacji i regulamin na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

8. W tym tygodniu wypada 22 dzień miesiąca, o 17:30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i o 18:00 Msza święta w intencjach zbiorowych. Karteczki z intencjami przynosimy do zakrystii od 17:00.

9. Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wyremontowanej Katedry warszawsko-praskiej i wernisaż 10 nowych obrazów Jezusa Miłosiernego namalowanych przez znakomitych malarzy współczesnych – poniedziałek 27 lutego, godz. 18:00 katedra warszawsko-praska, ul. Floriańska 2. Na wystawie będzie można zobaczyć współczesne obrazy wykonane według wizji zawartych w „Dzienniczku” św. Faustyny Kowalskiej. Wstęp wolny.

10. Wspólnota Miłosierdzia Bożego zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na pielgrzymkę do Płocka w 92 rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego s. Faustynie. Wyjazd 22 lutego o 6:30. Zapisy w sklepiku.