Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 lutego 2023

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.30 z udziałem dzieci, o 17.15 z rozważaniami ogólnymi, o 19.00 dla młodzieży i osób dłużej pracujących. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15.

2. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć u wolontariuszy Caritas świece na stół wielkanocny oraz paschaliki. Przypominamy również o możliwości przekazania 1,5% podatku na rzecz działalności naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Szczegóły na ulotkach. Są jeszcze skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

3. Wszystkich podopiecznych naszego Caritas zapraszamy po odbiór żywności w piątek 3 marca o godzinie 19.00 do kaplicy. Jest to żywność zakupiona przez nas. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na nasze konto.

4. Młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie wolontariatu młodzieżowego jutro, tj. w poniedziałek, o godz. 19.00 do salki przy kancelarii.

5. W środę 1 marca zapraszamy na Mszę świętą w intencji Żołnierzy Niezłomnych o godz. 11.00.

6. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Rano chorych odwiedzimy w ich domach. Msze święte o 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź od 6.30 i od 15.30 oraz podczas Mszy świętych. W I sobotę miesiąca o 8.00 modlitwa różańcowa.

7. W przyszłą niedzielę, tj. 5 marca, spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych o godz. 14.00. Przypominamy, że należy wziąć ze sobą książeczki z niedzielnymi naklejkami.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 18.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

9. Pragniemy zaprosić parafian pragnących pogłębić swoją znajomość Pisma Świętego i nauczyć się modlitwy Słowem Bożym na spotkania Kręgu Biblijnego. Odbywać się będą one w środy o godzinie 19.00. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę. Szczegółowe informacje u ks. Macieja.

10. Zapraszamy starszą młodzież i dorosłych na rekolekcje „Opuść swój Egipt”. Oparte na Księdze Wyjścia spotkania odbywają się w kaplicy w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00.

11. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież i osoby dorosłe do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem „Boże ślady w Wołominie”. Dla dzieci natomiast przewidziany jest konkurs rysunkowy w temacie: „Tak pomagam – z Jezusem”. Szczegółowe informacje i regulamin na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

12. Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wyremontowanej Katedry warszawsko-praskiej i wernisaż 10 nowych obrazów Jezusa Miłosiernego namalowanych przez znakomitych malarzy współczesnych – poniedziałek 27 lutego, godz. 18.00 katedra warszawsko-praska, ul. Floriańska 2. Na wystawie będzie można zobaczyć współczesne obrazy wykonane według wizji zawartych w „Dzienniczku” św. Faustyny Kowalskiej. Wstęp wolny.

13. Starosta Wołomiński oraz Dyrektor Fabryczki zapraszają młodych mieszkańców powiatu w wieku od 7 do 18 lat do udziału w IV edycji konkursu „The Voice of Powiat”. Zgłoszenia należy przesyłać do 5 marca. Szczegóły na facebooku i stronie internetowej Fabryczki. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.