Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
5 marca 2023

1. Dziś o 16.30 spotkanie w kościele Kół Żywego Różańca. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.30 z udziałem dzieci, o 17.15 z rozważaniami ogólnymi, o 19.00 dla młodzieży i osób dłużej pracujących. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15.

2. Można nabyć dzisiaj u wolontariuszy Caritas świece na stół wielkanocny oraz paschaliki. Przypominamy również o możliwości przekazania 1,5% podatku na rzecz działalności naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Szczegóły na ulotkach. Są jeszcze skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

3. W najbliższy czwartek, tj. 9 marca, w dzień św. Dominika Savio, patrona służby liturgicznej, podczas Mszy świętej o godz. 18.00 włączymy do grona ministrantów chłopców, którzy w tym roku przygotowywali się do służby przy ołtarzu. Polecamy naszych kandydatów modlitwie parafian.

4. Jutro wypada I poniedziałek miesiąca, od 17.30 możemy składać w zakrystii karteczki z intencjami na Msze świętą zbiorową za zmarłych.

5. Dziś spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych o godz. 14.00. Przypominamy, że należy wziąć ze sobą książeczki z niedzielnymi naklejkami.

6. Również dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 18.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

7. Od jutra w kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na Msze święte jubileuszowe (25, 50 lat małżeństwa, 18 rocznica urodzin); Msze święte gregoriańskie oraz rezerwujemy terminy ślubów na rok 2024. Inne intencje będziemy mogli rezerwować od 13 marca w kancelarii.

8. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na cele misyjne.

9. W najbliższym czasie rozpocznie się wykonywanie odwiertu na terenie OSiR „Huragan” w Wołominie. Prace będą prowadzone 24 godziny na dobę. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.