Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
12 marca 2023

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16:30 z udziałem dzieci, o 17:15 z rozważaniami ogólnymi, o 19.00 dla młodzieży i osób dłużej pracujących. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:15. W najbliższy piątek na zakończenie Drogi Krzyżowej o godz. 19:00 nastąpi krótka adoracja Krzyża świętego.

2. W związku z nasilającymi się w ostatnich dniach atakami na osobę św. Jana Pawła II, Starosta Wołomiński Adam Lubiak wraz z Księdzem Dziekanem oraz duchowieństwem dekanatu wołomińskiego zapraszają 18 marca w sobotę na Mszę świętą dziękczynną w intencji rodzin naszego powiatu i za dar nauczania św. Jana Pawła II na temat małżeństwa i rodziny. Msza święta rozpocznie się o godzinie 14:00 w par. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. Następnie przejdziemy procesyjnie pod pomnik świętego papieża gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalona znicze. Serdecznie zapraszamy. Prosimy o zabranie ze sobą biało-czerwonych, papieskich i maryjnych flag.

3. W ubiegły czwartek siedmiu chłopców zostało włączonych do grona ministrantów. Serdecznie im gratulujemy i życzymy owocnej posługi przy Ołtarzu.

4. Dzieci komunijne mogą już odebrać swoje książeczki niedzielne. Będziemy je rozdawać dziś po Mszy świętej o godz. 11:30. W innych godzinach można je odbierać z zakrystii.

5. Zapraszamy dzieci na warsztaty, podczas których będziemy wykonywać baranki wielkanocne z gliny. Poprowadzi je pani Agnieszka z pracowni Krzywy Kubek w Wołominie. Spotykamy się w sobotę o godz. 11:00 z tyłu kościoła. Udział jest bezpłatny.

6. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Ich szczegółowy plan wywieszony jest przed drzwiami kościoła oraz dostępny na stronie internetowej parafii. W trakcie rekolekcji zgodnie z tradycją parafii będziemy mogli przynosić naszą jałmużnę wielkopostną: żywność o długim terminie ważności oraz chemię gospodarczą, z których wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą przygotowywać paczki świąteczne dla potrzebujących.

7. Zachęcamy do modlitwy różańcowej. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych pod chórem będzie można zapisać się do kół żywego różańca w naszej parafii. Zapraszamy szczególnie rodziców do podjęcia modlitwy różańcowej za swoje dzieci.

8. Można nabyć jeszcze dzisiaj u wolontariuszy Caritas świece na stół wielkanocny oraz paschaliki. Przypominamy również o możliwości przekazania 1,5% podatku na rzecz działalności naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Szczegóły na ulotkach. Są jeszcze skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

9. Od jutra w kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na Msze święte na rok 2024.