Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19 marca 2023

1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje parafialne, które głosić będzie o. Waldemar Gonczaruk, redemptorysta. Ich szczegółowy plan wywieszony jest przed drzwiami kościoła oraz dostępny na stronie internetowej parafii. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 13:00, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Jutro obchodzimy liturgicznie Uroczystość św. Józefa.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16:30 z udziałem dzieci, o 17:15 z rozważaniami ogólnymi, o 19:00 dla młodzieży i osób dłużej pracujących. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:15.

4. W trakcie rekolekcji zgodnie z tradycją parafii, będziemy mogli przynosić produkty do paczek: żywność o długim terminie ważności oraz chemię gospodarczą, z których wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą przygotowywać paczki świąteczne dla potrzebujących.

5. Zachęcamy do modlitwy różańcowej. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych pod chórem będzie można zapisać się do kół żywego różańca w naszej parafii. Zapraszamy szczególnie rodziców do podjęcia modlitwy różańcowej za swoje dzieci.

6. W piątek 24 marca z naszej parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczniemy ją Mszą Świętą o godz. 20:00. W tym roku przygotowane są trzy trasy: do Loretto, Ostrówka i Warszawy. Szczegóły, przebieg tras i możliwość zapisu na Facebooku „Ekstremalna Droga Krzyżowa Wołomin” lub poprzez mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

7. W przyszłą niedzielę, tj. 26 marca po Mszy Świętej o godz. 11:30, będziemy rozdawać dzieciom komunijnym książeczki do nabożeństwa.

8. W środę z racji rekolekcji parafialnych zbiórka bielanek wyjątkowo nie odbędzie się.

9. Można nabyć jeszcze w sklepiku świece na stół wielkanocny oraz paschaliki. Przypominamy również o możliwości przekazania 1,5% podatku na rzecz działalności naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Szczegóły na ulotkach. Są jeszcze skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

10. W środę wypada 22 dzień miesiąca – o godz. 17:30 Modlitwa do Bożego Miłosierdzia; karteczki z intencjami na Mszę Swiętą, możemy przynosić do zakrystii od 17:00.

11. W poniedziałek, wtorek i środę z racji rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pogrzebów zapraszamy do zakrystii.

12. Kino Kultura zaprasza na film „Opiekun” poruszający historii ludzi, którzy doświadczyli wsparcia ze strony św. Józefa. Film odbędzie się dziś o godz. 15:00.

13. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. W tym dniu bedzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.